Chcąc zorganizować większą sportową lub kulturalną imprezę albo na przykład koncert coraz częściej sięga się po nowoczesne rozwiązania, zarówno jeśli będzie chodzić o obszar nagłośnienia, jak również o prezentowanie obrazów. Istotną rolę zaczęły od niedawna odgrywać ekrany led, które mają tak dużo zalet, że używane są obecnie w coraz większej liczbie różnych dziedzin.

W czasie meczów lub koncertów ekrany LED z reguły są wysoko podwieszone, tak aby wszyscy uczestnicy mieli możliwość ich zobaczenia, a o tym, co zostanie na nich wyświetlone, decyduje operator.

Publikacja, którą właśnie czytasz to nietuzinkowe źródło (https://tokarnia-sosenka.com.pl/serwetki-decoupage) informacji, ale jeżeli szukasz analogicznych materiałów, to kliknij ten link.

Coraz częściej wykorzystuje się je także w celu informacji drogowej i pasażerskiej, a także jako oświetlenie i dekoracja.

reklama LED

Autor: Colosseo EAS
Źródło: http://www.flickr.com

Sposobów na użycie tego typu ekranów pojawia się coraz więcej, zwłaszcza że zaczynają one być coraz tańsze oraz prostsze w obsłudze i montażu. Przez swoje zalety ekrany LED coraz częściej można spotkać w przeróżnych publicznych i sportowych obiektach, choć wielu ludzi będzie je jednak kojarzyć z wielkim ekranem na koncercie albo meczu.

Ekran LED używa do swojej pracy świecące, różnokolorowe diody. Jeden piksel ekranu LED składa się z trzech kolorowych diod, to znaczy niebieskiej, czerwonej i zielonej. Diody zmieniając swoją jasność stanowią z dalsza jeden świecący punkt, który widzi obserwator, np. Dzięki użyciu tej technologii ukazuje się jedna z podstawowych cech ekranów zrobionych w tej technologii.

Są one całkowicie odporne na wszelakie zakłócenia które może spowodować słońce czy ciemność – bez względu na to, w jakich okolicznościach i kiedy pracują, to obraz cały czas jest czytelny i wyraźny. Następnym ich plusem jest wysoka odporność na atmosferyczne warunki, ekrany używane w zastosowaniach na zewnątrz są zupełnie odporne na deszcz.

Omawiane ekrany posiadają konstrukcję modułową, dzięki czemu prosto można modyfikować ich układ i wymiary (koniecznie sprawdź). Przez to są one wygodne do przewożenia, co ma niebagatelne znaczenie przykładowo przy meczach czy też innych dużych imprezach.