Jeżeli uwielbiamy pstrykać fotki albo kręcić filmy, to na pewno wiemy sporo o tym, jakie nowinki mamy w tej branży. Oczywiście nie wszystkie będą nam odpowiadać, ale na pewno z mnóstwa korzystamy.

Wielu ludzi, którzy zajmują się właśnie fotografią i filmowaniem doskonale wiedzą jak genialnym gadżetem okazują się drony. Kupno dronu nie jest jakimś wyczynem, bo możemy go kupić w sklepach za kilkaset złotych. Istotniejsze jest jednak to, co później z nim zrobimy. A chodzi o to, że sporo osób, które kupują drona parę razy go użyją i potem leży on zakurzony w kącie. A by wykonać fajny film dronem należy się odrobinę postarać. Musimy wykonać kilkanaście prób, które mogą pomóc nam zrozumieć a jaki sposób używać tego sprzętu. A jeśli zrobimy całkiem fajnie kilkanaście filmów i sporo zdjęć, będzie można wziąć dron na jakąś imprezę rodzinną i na dodatek nakręcić z niej ciekawy filmik. A potem, gdy należy do zawodowców można zabrać dron na jakąś imprezę, za którą dostaniemy pieniądze. Bo dron okazuje się naprawdę fantastyczną opcją, jedynie należy zapoznać się z jego obsługą. I chociaż nie jest ona naprawdę jakoś skomplikowana, to, gdy chcemy by zdjęcia były faktycznie świetnej jakości, podobnie jak filmiki, to trzeba trochę poćwiczyć. Dlatego dobrze początkowo kupić drona, który nie będzie kosztował kilku tysięcy złotych, a wybrać jakiś tańszy model i sprawdzić czy to 100% będzie sprzęt, na którym chcemy pracować, czy może ten tańszy model okaże się dla nas wystarczający.

Quadrocopter przed startem

Autor: Christopher Michel
Źródło: http://www.flickr.com
Dron
Gdy mamy ochotę mieć piękny film na przykład ze ślubu, to chcielibyśmy żeby kamerzysta, którego wybieramy miał również dron. Obecnie drony foto-video są najczęściej wybierane przez przyszłe małżeństwa. Warto, więc dopytać kamerzysty albo fotografa czy w swojej ofercie posiada filmowanie z drona, lub panele longi 360 chociaż fotografie z lotu ptaka. Nie każdy ową możliwość ma w ofercie.

Czy uzyskane w tym miejscu wiadomości są niebanalne? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie, która także z pewnością będzie zachęcająca.

A Ci, którzy posiadają w ofercie dodatkowe filmowanie z lotu ptaka za pomocą drona więcej kosztują, ale czego się nie zrobi, żeby mieć faktycznie cudowną pamiątkę.