W tym roku podatkowym upusty skarbowe są nieco inne niż w 2014 roku. Najkorzystniejsza zniżka przy składaniu zeznania za 2014 rok, obejmie rodziców, którzy mają na utrzymaniu co najmniej trójkę dzieci. Wymogiem zwrotu nadpłaconego podatku jest opodatkowana praca co najmniej jednego z rodziców.

finanse

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Ma to pobudzać pomoc tych rodzin, w których praca, a nie zapomoga rodzinna, jest metodą utrzymania. Poprawka w w polityce prorodzinnej to następny znaczący krok taktyki przychylnej rozwojowi rodziny, po wydłużeniu urlopu rodzicielskiego, zwiększeniu dostępnych ofert placówek opiekujących się dziećmi powyżej 3 lat i obniżeniu odpłatności za pobyt w nich oraz czterokrotnym wzroście ilości żłobków .

Długofalowym celem polityki państwa jest bowiem poprawa sytuacji demograficznej Polski. W obecnej sytuacji niżu demograficznego, polityka państwa powinna przekonywać do posiadania dzieci. Najefektywniejszym instrumentem ekonomicznym wpływającym na chęć zwiększenia liczby dzieci jest wsparcie rodzin przy decyzji właśnie o trzecim dziecku. Nowe regulacje pomagają też walczyć z szarą strefą i upowszechniać zgodne z prawem zatrudnienie, dlatego, że osoby

finanse

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

pracujące bez żadnej umowy o pracę nie otrzymują ulgi podatkowej i są pozbawione przywilejów z tytułu emerytur, rent etc.

Ponadto ulga prorodzinna, będzie najbardziej opłacalna dla matek, ojców którzy otrzymują niskie zarobki. Obecnie, aby rodzic który sam utrzymuje np. dwoje dzieci uzyskał pełną ulgę fiskalną, musi mieć roczny dochód w wysokości 15 445 zł. Natomiast w przypadku dwojga rodziców, jest to kwota 18 534 zł. Innym zyskiem ma być szybszy zwrot podatku dla rodzin wielodzietnych (jeszcze więcej informacji).

Przydałoby Ci się kompleksowe objaśnienie (https://certo.waw.pl/uslugi/uslugi-ksiegowe/) powyższego tematu? Więc nie czekaj i przejdź do nowej witryny. Tam oczekują na Ciebie bardzo rzetelne wpisy.

Na odzyskanie pieniędzy nadpłaconych fikusowi, osoby korzystające z bonifikaty, będą czekać najwyżej do 30 dni, od momentu złożenia pit za 2014, a nie 3 miesiące, jak wynika z obecnie obowiązujących przepisów.