Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby dziecko czyniło postępy w rozwoju szybko i bez kłopotu. Uczymy maluchy pisania, czytać, liczb, poruszać się w otoczeniu. Robimy to na wiele sposobów. Jednym z nich jest rozwijanie wyobraźni malucha edukacyjnymi zabawkami. Jakie zabawki edukacyjne są teraz popularne? Jest kilka, niektóre z nich na pewno pamiętamy ze swojego dzieciństwa.

dzieci

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake

Na początek lalki barbie. Można używać ich do rozwijania wyobraźni. Poprośmy dziecko by przedstawiło historyjkę o tej postaci. Lalka może stać się kimkolwiek – księżniczką, nauczycielką, mamą. Jeśli mamy zdolności manualne możemy przygotować jej ubranka wedle tego co o lalce opowie nam maluch.

Druga bardzo popularna zabawka to wszelkiego typuu gry memory to znaczy gry pamięciowe.

Jeżeli chcesz odnaleźć rzeczywiście bardzo porządne źródło, spójrz na tekst, który został zredagowany przez prawdziwego specjalistę.

Najczęściej to komplet kartoników z obrazkami. Każdy obrazek występuje na dwóch kartonikach a zadaniem gracza jest zbieranie par. Gra wymaga zapamiętywania gdzie położony jest kartonik z jakim obrazkiem i bardzo pomaga w rozwoju. To także wspaniały pomysł na rodzinne spędzenie kilku godzin, choćby wtedy gdy leje deszcz.

Furorę od pewnego czasu robią klocki. Konstrukcje z nich postawione trudniej rozwalić, niż te ze zwykłych klocków, właśnie dzięki temu, że mają wbudowane magnesy. Można tworzyć z nich wysokie konstrukcje. Zazwyczaj do kompletu klocków dołożony jest obrazek prezentujący to, co można z nich zbudować. Klocków jest mnóstwo rodzajów. Od sporych dla malutkich dzieci, po małe dla starszych – sześcio, siedmioletnich. Więcej znajdziesz tu: Link.

Również dla większych dzieciaków przeznaczone są samochody sterowane rc. Pomagają w rozwoju widzenia przestrzennego, a także wykształcają takie umiejętności na przykład ocenę odległości, prędkości itp. Wymagają także pewnego rodzaju zdolności manualnych, żeby obsłużyć pilota. Tu sporo więcej ofert dla was: właściwie zainteresujemy dziecko i będziemy poświęcać czas na bawienie się z nim, tak właściwie każda zabawka może stać się edukacyjna. Nawet zwykły patyk może się sprawdzić w tej roli.

Jeżeli zaintrygował Cię ten artykuł, bez wahania zobacz inne uwagi ze strony (http://ipschool.pl/en/przedszkole) opisywanej tematyki – one również będą dla Ciebie zajmujące.

Wszystko zależne jest tylko od naszej inwencji.