Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby dziecko czyniło postępy w rozwoju szybko i bez kłopotu. Uczymy maluchy pisania, czytać, liczb, poruszać się w otoczeniu. Robimy to na wiele sposobów. Jednym z nich jest rozwijanie wyobraźni malucha edukacyjnymi zabawkami. Jakie zabawki edukacyjne są teraz popularne? Jest kilka, niektóre z nich na pewno pamiętamy ze swojego dzieciństwa.

dzieci

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake

Na początek lalki barbie. Można używać ich do rozwijania wyobraźni. Poprośmy dziecko by przedstawiło historyjkę o tej postaci. Lalka może stać się kimkolwiek – księżniczką, nauczycielką, mamą. Jeśli mamy zdolności manualne możemy przygotować jej ubranka wedle tego co o lalce opowie nam maluch.

Druga bardzo popularna zabawka to wszelkiego typuu gry memory to znaczy gry pamięciowe. Najczęściej to komplet kartoników z obrazkami. Każdy obrazek występuje na dwóch kartonikach a zadaniem gracza jest zbieranie par. Gra wymaga zapamiętywania gdzie położony jest kartonik z jakim obrazkiem i bardzo pomaga w rozwoju. To także wspaniały pomysł na rodzinne spędzenie kilku godzin, choćby wtedy gdy leje deszcz.

Furorę od pewnego czasu robią klocki. Konstrukcje z nich postawione trudniej rozwalić, niż te ze zwykłych klocków, właśnie dzięki temu, że mają wbudowane magnesy. Można tworzyć z nich wysokie konstrukcje. Zazwyczaj do kompletu klocków dołożony jest obrazek prezentujący to, co można z nich zbudować. Klocków jest mnóstwo rodzajów. Od sporych dla malutkich dzieci, po małe dla starszych – sześcio, siedmioletnich. Więcej znajdziesz tu: Link.

Również dla większych dzieciaków przeznaczone są samochody sterowane rc. Pomagają w rozwoju widzenia przestrzennego, a także wykształcają takie umiejętności na przykład ocenę odległości, prędkości itp. Wymagają także pewnego rodzaju zdolności manualnych, żeby obsłużyć pilota. Tu sporo więcej ofert dla was: właściwie zainteresujemy dziecko i będziemy poświęcać czas na bawienie się z nim, tak właściwie każda zabawka może stać się edukacyjna. Nawet zwykły patyk może się sprawdzić w tej roli.

Jeżeli zaintrygował Cię ten artykuł, bez wahania zobacz inne uwagi ze strony (http://ipschool.pl/en/przedszkole) opisywanej tematyki – one również będą dla Ciebie zajmujące.

Wszystko zależne jest tylko od naszej inwencji.