Poczynając pisać bloga, winieneś kierować się swoją pasją, chęcią pisania o tym, co kochasz. Jeśli piszesz o czymś, co faktycznie Cię ciekawi i na czym się znasz, twe teksty będą świetne, a inni użytkownicy chętnie je przeczytają. Zdaje się to oczywiste, jednakże wielu młodych blogerów o tym zapomina. Mało tego, popularna teoria o zapisywaniu notek każdego dnia, została obalona poprzez samych zainteresowanych. Lepiej pisać raz na kilka dni, jednakże publikując wyczerpujący i ciekawy wpis niż codzienne adnotacje o niczym.

Blogerka modowa

Autor: Social Hunters
Źródło: Social Hunters
Nie bój się swojego stylu! Właśnie on jest znakiem rozpoznawczym każdego blogera. Będąc uczciwym i naturalnym na swym blogu nie ma opcji, żeby nie zdobyć rzeszy wielbicieli, którzy podzielają twój punkt widzenia i jakich oczaruje twoja forma wypowiedzi.

Gdy już skończysz pisać, zachęć użytkowników do dyskusji. Można to uczynić w prosty sposób, zadając pod koniec wpisu pytanie. Ruch pod adnotacją jest niezwykle istotny. Dzięki temu, z czasem tekst zacznie promować sam siebie, pomogą mu w tym także udostępnienia czy linkowanie na innych witrynach . Rozciągłość, jak i cały wygląd posta, ma duże znaczenie. Pamiętaj, iż bazą dobrze wypozycjonowanego bloga będą wpisy na co najmniej 300 wyrazów. Niemniej jednak w praktyce, 300 wyrazów to tak naprawdę niewiele treści, więc zaplanuj ją rozsądnie, ażeby czytelnicy mieli do czego się odnieść w komentarzu. Lepiej jest też nie przesadzać z długością artykułu w drugą stronę, bowiem nawet bardzo dzielny czytelnik może się zmęczyć epopeją na 10 tys. wyrazów. Więcej na.

Jak wypromować bloga? przeczytać tutaj Na pierwszej pozycji w pozycjonowaniu wpisu na blogu będzie tytuł. Powinien być naturalnie nieskomplikowany, czytelny oraz jednocześnie odnosić się do treści na całej stronie. Fachowcy SEO przyznają tytułowi najważniejsze znaczenie. Istotne jest także to, by był on naturalny – w końcu poszukując czegoś w internecie, w przeglądarkę wpisujesz najprostszą frazę. Przyjęło się, żeby długość tytułu miała ok. 60 znaków.

Warto pisać na aktualne tematy, komentować ostatnie zdarzenia czy innowacje technologiczne – sprawdź to. Wtedy twe posty mają dużą szansę na znalezienie się w rezultatach wyszukań. Rzecz jasna możesz też bawić się z aktualnościami.