Nowoczesne technologie szybko dostają się do nowoczesnych zakładów. Umożliwiają powiększenie oszczędności przy jednoczesnym polepszeniu wyników. Dotyczy to przeważnie technologii połączeń. Czym jest protokół VoIP? Dlaczego nowoczesna centrala telefoniczna jest tak chętnie kupowana? Jak wykorzystać telefony IP w naszej firmie?W końcu używa te technologie coraz więcej sporych firm na całym świecie. Kiedy jesteś przedsiębiorcą lub fanatykiem współczesnych technologii, zapraszamy do przejrzenia naszego raportu.

VoIP

komputery

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Używa połączenia internetowe lub sieci komputerowe na których funkcjonuje protokół IP. Zwykle nazywane jest telefonią internetową. Współcześnie w większości firm są sieci komputerowe, dlatego można tam prosto wykorzystać właśnie technologię VoIP.

czytaj:

Ma ona dużo zalet jak:
– W sieci rozmowy są darmowe
– Niskie ceny na telefony stacjonarne

Im większa firma, tym większe [oszczędności powinno przynieść użycie technologii VoIP.

Centrale telefoniczne
Głównym elementem, jeżeli podejmiemy decyzję o użycie VoIP jest centrala telefoniczna.

Z doświadczenia wiemy, że często w momencie kompletowania jednego zadania używane są urządzenia takie jak:
– notebook
– komórka
– telefon w biurze
– telefon w domu
– telefon Wi-Fi

Stosowane są one do pracy, w której podstawą jest dialog. Nowoczesne centrale telefoniczne pozwalają na zestawienie tych wszystkich urządzeń i umożliwienie ich kompatybilnego działania w ramach jednej firmy czy też jednej sieci. Nieistotne czy pracownik korzysta z telefonu komórkowego, telefonu w biurze – centrala da rady wszystko to obsłużyć przy wykorzystaniu technologii VoIP.

zobacz:

Telefony IP
Telefony IP wyglądem przypominają zwykłe aparaty telefoniczne. Różnica jest taka, że podłączane są nie do standardowego gniazda, ale do sieci komputerowej w firmie za pomocą RJ-45. Natomiast zasada działania czy stosowanie na co dzień jest bardzo łatwe i niewiele różni się od normalnego telefonowania.
Jak można zauważyć, telefony IP łącznie z centralami telefonicznymi stanowią ciekawe połączenie, które z powodzeniem może być użyte w każdej firmie.

Czy chcesz, zgłębić inne tego rodzaju materiały? Jeżeli tak, to wejdź na ten odsyłacz i zobacz w artykule (http://stojo.pl/zero-waste/) więcej danych. One prawdopodobnie także Cię zainteresują.

Obniżka kosztów, dobra jakość połączeń to jedne z wielu plusów technologii VoIP.