Prawdziwy, samodzielny survival leśny to niewątpliwie szczyt marzeń każdego mężczyzny i nie tylko. Jesteśmy w tym momencie całkiem zdani na swoje siły, otoczeni surową przyrodą i oddaleni od nowoczesnej cywilizacji. W tym wypadku najistotniejsze jest to, aby przed obozem odpowiednio przygotować się do wyprawy. Najważniejszą sprawą staje wtedy nóż, który wykorzystamy zarówno do zapewnienia sobie bezpieczeństwa, jak również do bardziej prozaicznych czynności. Jaki nóż dobrze jest jest nabyć?

Zakup noża na przeróżne sytuacje

drzewa, las

Autor: Jose Gonzalez
Źródło: http://www.flickr.com

Najchętniej kupowanym przez amatorów obozów nożem jest niewątpliwie nóż Bear Grylls. Przedmiot ten odznacza się niezwykłą wytrzymałością i niezawodnością, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w każdych warunkach, nawet tych bardzo ekstremalnych- świetna strona.

Jeśli opisywany wątek Cię zainteresował, to odsyłam tutaj, ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu jeszcze więcej danych, które z pewnością Cię zaciekawią.

Przy pomocy tego typu noża bez trudu potniemy drewno, wykopiemy dziurę w ziemi i wykonamy wiele pozostałych czynności, które ułatwią nam przeżycie| funkcjonowanie podczas pobytu w samotności w lesie. Biorąc pod uwagę mnogość czynności, do których będziemy wykorzystywać nóż, nie należy na nim oszczędzać. Choć oryginalny nóż Bear Grylls nie należy do najtańszych w branży, dobrze jest do nabyć, by zwiększyć własne poczucie bezpieczeństwa i uzyskać narzędzie, które niewątpliwie posłuży nam przez długi okres czasu.

Jak schować nóż w czasie obozu, by nie wywołać paniki wśród spotkanych ludzi?

Wbrew pozorom, lasy wcale nie są całkiem opuszczone i dosyć często można tam spotkać ludzi – szukających jagód, spacerujących lub dbających o porządek terenu leśnego. Należy w tym momencie unikać miejsc, w których nasz nóż wygląda na zbytnio wyeksponowany, aby ich po prostu nie przestraszyć. W tej sytuacji świetnie nadają się np. kabury Glock, które zgodnie z prawdą w oryginale są stosowane do chowania broni palnej, jednak nadają się także do przenoszenia noża.

Kiedy będziesz poszukiwać dodatkowych informacji na wątek poruszany w opisywanym wpisie, to wejdź tu (https://www.strojemikolaja.pl/dzwonek-mikolaja-mosiezny/prod_31.php) – niewątpliwie te materiały także Cię zaciekawią.

Poza tym są one dość pojemne i możemy w nich trzymać także inne drobiazgi, które moglibyśmy zgubić na obozie- Kabury Glock są wykonywane z niezwykle trwałych materiałów – sprawia to, że zniosą najróżniejsze warunki pogodowe i mogą nam służyć przez długi okres czasu, zachowując przy tym swój estetyczny wygląd.