Dziecko wymaga od rodziców poświęcenia ogromnej ilości czasu, w której kluczową rolę dla jego samopoczucia, ale jednocześnie prawidłowego rozwoju odgrywa zabawa. Jakiego rodzaju formy rozrywki można zapewnić naszym najmłodszych pociechom? Oto kilka propozycji.

płótno - ubrania

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym prostym pomysłem jaki przychodzi na myśl w kwestii zagospodarowania czasu maluchowi są place zabaw. Nie bez przyczyny, świeże powietrze oraz kontakt z dziećmi w podobnych wieku z pewnością muszą być zagwarantowane każdemu maluchowi. Co więcej, współcześnie budowane place zabaw to coraz częściej nie tylko bezpieczne tereny, ale także rozmaite budowle, oferujące atrakcyjne formy uciechy. Zabieranie malucha na place zabaw to także inne zalety – sporo więcej zobaczysz na www. Ganianie się, liczne przeszkody, drabinki oraz zjeżdżalnie prowokują dziecko do ruchu, a ten jest niezwykle potrzebny każdego dnia i to niezależnie od wieku. Nierzadko naszym pociechom tak podoba się ta forma spędzania czasu, że z chęcią spędziłyby na placu zabaw cały dzień. A my przecież mamy tak wiele do załatwienia. Tu rozwiązaniem będą auta dla dzieci.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, to koniecznie zobacz także ten link – ta witryna także okaże się dla Ciebie godny zainteresowania.

Oryginalne małe samochodziki z opcją napędu, które poruszają się w bezpiecznej dla dzieci prędkości pomogą przekształcić wyprawę po zakupy w prawdziwą przygodę. Można je kupić w wielu różnych wersjach, mają ciekawe kształty i wzory, które zdobywają uznanie najmłodszych. Ponadto, auta dla dzieci będą niezastąpione, gdy malec opadnie z sił w w drodze do domu.

powiększenie - ubrania

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Inną formą zabawy, jaka sprawdza się w mieszkaniu jest Cobi Small Army. Klocki o podanej właśnie nazwie przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 lat i więcej. Atrakcyjny zestaw posiada aż 400 części, w tym 2 figurki. Poszczególne klocki Cobi Small Army składają się na zabawkowego niszczyciela czołgów, na wzór prawdziwego modelu powstałego kiedy na podwoziu czołgu Pantera, z armatą i pancerzem. Domyślić można się, iż dla chłopców będzie to świetny prezent, który namaluje na buźce szczery uśmiech – warte przeczytania. Ale takie akcesoria możemy również wykorzystać do nauki historii w formie zabawy.