Zdarzają się takie sytuacje, iż poszukujemy świetnej rozrywki na spędzenie wieczoru. Czy to z rodziną czy ze znajomymi. Mamy ochotę po prostu spotkać się, miło spędzić czas oraz prócz siedzenia oraz rozmów zapewnić wszystkim chwilę rozrywki. Co będzie świetnym wyborem?

granie w planszówki

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnio wracają do łask planszówki. Po czasie gdy kojarzyły się one raczej z rozrywką dla najmłodszych stały się interesującą formą spędzania czasu również dla dorosłych, a co za tym idzie dla całych rodzin. Należy wiedzieć, że gry planszowe rodzinne są świetną rozrywką (czytaj tu). Możne grać w nie kilka osób, nawet jak jest nas większa ilość możemy zakupić kilka różnych propozycji do wyboru. Znany od długiego czasy oraz lubiany Eurobiznes, czy też Scrabble to świetna rozrywka dla małych i dużych. Można również zdecydować się na jedną z wielu gier na zasadzie quizów, jakie pozwolą na udział większej ilości osób. Jeśli chodzi o gry planszowe sklep specjalistyczny zarówno działający offline jak i stacjonarny już nie jest ciężki do znalezienia. Dziś tego typu rozrywka jest tak modna, iż tego typu miejsc, gdzie zaopatrzyć możemy się w tego typu gry jest już więcej. Zwiększa się także ilość dostępnych planszówek. Już niemal kultowym produktem stała się ostatnimi czasy gra Kolejka, która od razu po ukazaniu się zdobyła serca wielu graczy. Jest ona w klimatach PRLu i jest takim przeniesieniem się w te wspominane przez wszystkich realia. Z reguły zapraszając znajomych do domu na wieczór planujemy wszystko tak ażeby było doskonale. Wymyślamy smakowite przekąski czy wyjątkowe napoje. Często również martwimy się jak zabawić gości, ażeby nie było za drętwo.

gra planszowa, planszówka

Autor: Will Merydith
Źródło: http://www.flickr.com
Tym bardziej jak nie są to długo znani znajomi, z jakimi spędzaliśmy czas już wielokrotnie. Kiedy chcemy zrobić spotkanie, które będzie miało luźną atmosferę oraz nie jest to nic oficjalnego pomogą nam w tym imprezowe gry. To doskonały sposób na to by goście się rozluźnili oraz poczuli pewnie w towarzystwie. Jeśli impreza (zobacz również sklep z sukienkami online) ma być naprawdę wyskokowa przydatne będą różne gry o tej tematyce. Popularną jest przykładowo ruletka w wersji na imprezę, gdzie konkretne pola odpowiadają konkretnym kieliszkom, których zawartość jest stopniowo wypijana przez osoby, które wytypowały odpowiednie pole. Coś takiego jest w stanie rozkręcić każdą, nawet najbardziej drętwą imprezę.