Jeszcze kilkanaście lat temu sklepów z artykułami detektywistycznymi w Polsce w ogóle nie było. Dzisiaj pojawiają się one praktycznie tak, jak grzyby po deszczu. Przynajmniej jeden sklep oferujących artykuły detektywistyczne znajduje się praktycznie w każdym dużym mieście naszego kraju. Jaki asortyment oferują sklepy tego rodzaju?

detektyw

Źródło: http://www.morguefile.com/
Oferta produktów, które ma do zaoferowania sklep detektywistyczny jest niezwykle szeroka. Każdy sklep detektywistyczny (np ten ) ma w swojej ofercie przede wszystkim różnego rodzaju urządzenia służące do podsłuchiwania. Wybór tych urządzeń jest naprawdę bardzo dużo, wiele z nich poddano tak daleko idącemu procesowi miniaturyzacji, że długo się zejdzie zanim osoba , której podsłuch zdecydowano się założyć o tym się dowie. Asortyment sklepów oferujących artykuły detektywistyczne jest obecnie istotnie większy. Wśród gadżetów, które bardzo dobrze się sprzedają znaleźć można także różnego rodzaju kamerki. Popularnością cieszy się między innymi długopis z mini kamerą. Wspomniany Długopis z minikamerą ma wmontowaną zminiaturyzowaną kamerę, która pozwala na dyskretne, niezauważalne nagrywanie. Z pomocą takiego długopisu możemy nagrywać nie tylko sam obraz, ale także rejestrować dźwięk. Możliwe jest również robienie fotografii. Jeszcze innym dla wielu zapewne wyjątkowo interesującym gadżetem jest zegarek szpiegowski. Wspomniany Zegarek szpiegowski pokazuje nam nie tylko godzinę (np ten ). W istocie funkcja ta jest dla wielu osób mało znacząco. wydaje się to, że ma on wbudowaną miniaturową kamerę, równie miniaturowy dyktafon i aparat fotograficzny.

Jeśli sądzisz, że opisywany tu wpis jest interesujący i poszukujesz czegoś podobnego, to kliknij jeszcze ten link, a przeczytasz więcej na tej witrynie!

No i jest on wodoodporny.

detektyw z lupą

Autor: Martin @pokipsie Rechsteiner
Źródło: http://www.flickr.com
Zostanie obecnie Jamesem Bondem to zadanie pozbawione trudności. Każdy, kto tylko ma ochotę pobawić się w szpiega może to zrobić bez najmniejszych nawet trudności. Jedyną przeszkodą może okazać się zawartość portfela. Ogromna część gadżetów, które oferują sklepy detektywistyczne to kosztujące całkiem sporo zabawki. Ze znacznej części produktów, które oferowane są przez sklepy detektywistyczne korzystają rzecz jasna także osoby wykonujące zawód profesjonalnego detektywa. Ale duża liczba klientów takich sklepów to amatorzy, których marzeniem jest bycie choć przez moment słynnym agentem Jamesem Bondem. Często nabywcami tych sprzętów są rodzice, którzy chcą sprawdzić, jak nowo zatrudniona niania zajmuje się ich dzieckiem. To bez najmniejszych wątpliwości bardzo dobry sposób.