Chyba każdy młodzieniec marzy o samochodzie. Co oczywiste z biegiem lat dziecięce upodobania zmieniają się i ze snu o gigantycznej ciężarówce pozostaje potrzeba posiadania czerwonego Ferrari. Młodociani operatorzy karetek pogotowia przesiadają się natomiast do Formuły 1. W świecie zabawek wszakże prawie wszystko okazuje się realne.

zabawka

Autor: Little Bird Told Me
Źródło: www.ejdystrybucja.pl

Dziewiczy samochód na wieki utrwala się w głowie. Nie ma znaczenia, czy okazał się nim stary Ford Transit reagujący na światło zmianą koloru, czy lakierowany Rolls Royce. W dzieciństwie każdy model tej zabawki bywał niezwykle cenny – .

Wyśnione samochodzikiUrodzeni w latach 80 zapewne kojarzą moment, kiedy w niektórych sklepach pokazały się wysokiej jakości resoraki.

Nie ociągaj się, gdyż jesteśmy tutaj dla Ciebie. Zrobiliśmy bardzo interesujące posty. Masz ochotę się z nimi zaznajomić? Zapraszamy do kolejnej strony.

Pełne kolorów i misternie wykonane bardzo szybko zastąpiły rodzime, blaszane autka. Całe zamieszanie zaczęło się wraz z pojawieniem się zabawek firmy Matchbox, którymi cieszyć się mogli tylko wybrani. Powód był prosty – samochodziki te były dostępne na początku w Pewexach, później zaś w domach towarowych Baltona.

Pokrewne dane znajdują się tutaj – więcej zobaczysz na stronie (https://zabawekczas.pl/produkty/edukacyjne,2,1644), którą też warto zobaczyć. Naturalnie jeżeli taka kwestia jest dla Ciebie godna uwagi.

Mimo tego urzekały detalem i materiałem, z którego zostały zrobione. Znamienny ciężar tych samochodzików okazywał się często powodem kłótni wokół osiedlowych piaskownic.

Pojawiające się rodzaje bywały mocno zróżnicowane. Od miniaturek starych samochodów z lat 30, po najbardziej rozchwytywane vany i samochody osobowe – .

zabawki

Autor: Le Pukka Concept Store
Źródło: Le Pukka Concept Store

Monster trucks

Po pewnym czasie w sklepach zaczęli funkcjonować również inni producenci. Spośród tych najchętniej kupowanych miniaturek dzieciaki wybierały te oryginalne, wzorowane na zachodnich ciężarówkach z wielkimi kołami. Jedna z ich pierwszych serii w Polsce to legendarne już samochodziki hot wheels. Błyskawicznie zapełniły próżnię, którą pozostawił Matchbox i w zaskakującym tempie podbijały serca świeżych fanów. Chwilę później samochodziki Hot Wheels okazały się porównywalnie rozpoznawalne.

hot wheels

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Najmłodsi fani samochodów oprócz dużych kół otrzymali serie aut sportowych, osobowych i dostawczych. Największym hitem była w rzeczywistości zabawkowa infrastruktura – piętrowe parkingi, punkty paliw, szosy i wszelkie skrzyżowania. Wraz z autkami stworzyły jedyną w swoim rodzaju całość, przy której wieczory uwielbiały spędzać nie tylko dzieci, ale również dorośli.